niedziela, 11 listopada 2012

Pierwszy wywiad w studio na żywo.

Znalazłem trochę czasu żeby nareszcie napisać coś na temat tej rozmowy w radio, która miała już miejsce ho ho ho, prawie trzy tygodnie temu! Jestem dość zajęty ostatnio i między pracą a innymi obowiązkami nie zauważam jak ten czas leci i ucieka.

A więc jak to się w ogóle stało że wylądowałem przed mikrofonem tutejszego radia? Siła internetu. Pewnego dnia otrzymałem maila od osoby, która śledzi mnie z Polski, tak dokładniej z Łodzi, i która słucha owej stacji za pomocą internetu. Owy pan dobrze znał panią Redaktor, która prowadzi ten program. Spytał się mnie po prostu czy miałbym coś przeciwko podsunięcia mojego tematu, moich filmów i w ogóle działaności w necie. Pomyślałem czemu nie, ale wątpiłem że uwaga Pani Bożeny Szarej zatrzyma się na mojej osobie. Myliłem się :D.

Parę dni później dostałem maila, potem telefon i ni z tego ni z owego byłem ustawiony na sobotę wieczór w radio na żywo. Szlag, bałem się tylko jednego: mam dar do zacinania się podczas monologu (szczególnie gdy mówię do kamery) i bałem się odwalić ten sam numer na żywo. Datego więc poprosiłem o parę ogólnych pytań jakich mogłem się spodziewać żeby poukładać troszkę myśli w głowie. Pani Redaktor zaznaczyła że pytania, które mi przyśle będą tyko ogólne bo większość innych będzie wychodziła naturalnie z rozmowy.
I tak się stało. Muszę przyznać że trochę się denerwowałem i w pierwszych moich słowach można wyczuć odrobinę drżenia, ale umiejętnie prowadzona rozmowa, sprowadzona na właściwe tory szybko mnie rozluźniła. Później nawet nie myślałem o tym co mówię tyko po prostu odpowiadałem na pytania tocząc normalną konwersację. Nawet nie zauważyłem kiedy minęło 15 minut mojego paplania :D. 

Powiem tyle. Podoba mi się radio! :D

10 komentarzy:

 1. Rafał jak zawsze klasa :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. CZEś RAFAŁ
  SŁUCHAŁEM CiE NA żYWO
  POZDROWiENiA DLA MAMY

  OdpowiedzUsuń
 3. ha,ha,ha... i kto tu miał większą tremę, bo według mnie prowadząca program:) Bardzo mi się podobało i czekam na więcej! Może u Ciebie będzie odwrotny kierunek kariery i na starość zostaniesz dziennikarzem;) ps.Niemcy mówią, że to nie prędkość jest przyczyną wypadków, tylko różnica prędkości, Ja już tu gdzieś pisałem à propos osobówek, że w europie jeździmy szybciej niż w Ameryce, a i tak średnia prędkość (tu i tam)wychodzi nam podobna...

  OdpowiedzUsuń
 4. Rafał- Ciekawy wywiad i wspaniała pasja, czekam na dalsze wiadomości z twoich tras no i oczywiście filmy. Powodzenia

  OdpowiedzUsuń
 5. Od jak dawna wiedziałeś o co zapyta?. Widać że coś nie tak, a raczej słychać. Za szybko odpowiadasz na pytaia. Wiedziałes o co cie zapyta już dużo wczesniej

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co tu jest nie tak??? Chyba nie to, że Rafał wie o czym mówi... Od czterech lat wypowiada się przed (swoją) kamerą i nagrał ponad 90 filmów, dwa lata prowadzi tego bloga... Liczyłeś na to, że będzie się jąkał, dukał i "drapał po głowie" co ja mam tu powiedzieć??? ps.A nawet gdyby znał pytania, przygotował sobie odpowiedzi i czytał je z kartki to co w tym złego, abo podejrzanego???

   Usuń
  2. z tego ci wiem to w wiekszości wywiadów ogolny zarys jest znany przed wystąpieniem na żywo plus to co spontaniczne.

   Usuń
 6. Bardzo ciekawy wywiad,czekamy na więcej! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. pozdro ze Świebodzina:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Klasa saama w sobie. Pozdro stary kolega z miry (volvo) krzysiek

  OdpowiedzUsuń