czwartek, 21 lutego 2013

Ciąg Myśli.

Ciąg myśli wynurzających się z mojej głowy czasami mnie zaskakuje. Ciekawa rzecz ta maszyna, którą jesteśmy. Człowiek to niesamowicie skomplikowany organizm. Wynalazek, który bardzo szybko potrafi przystosować się do nowej, drastycznie innej sytuacji lub z czasem powoli nakłada na siebie warstwy doświadczenia stające się instynktem. Setki tysiące kilometrów spędzone za kółkiem zmieniły nie jedną rzecz w moim ciele lub w moim myśleniu, tego jestem pewny.

Pomijając fakt że jestem już prawie cyborgiem i czuję każde kręcące się koło mojej maszyny, czytając ruch przede mną odbieram rzeczywistość całkiem inaczej. Nieświadomie rejestruję każdy szczegół, każdy mały błysk blisko i daleko. Czuję prędkość każdego pojazdu za i przede mną. Uwielbiam zatłoczone ale płynne autostrady. Wtedy wyłącza mi się myślenie, ale tylko na klikanaście minut.

Zastanawiam się skąd i dlaczego akurat w tej chwili celownik  powoduje tą a nie inną lawinę wspomnień i myśli. Czasami wytłumaczenie jest dość łatwe: usłyszana nuta lub znajomy zapach z dzieciństwa, to już nie raz było dokumentowane. Mnie bardziej ciekawią przypadki, gdy bez żadnej widocznej przyczyny myśli wchodzą na zdumiewające tory. Na pewno musi istnieć jakiś mechanizm, tego jestem pewny.

Myśli, migawki z miejsc, do których coraz częściej wracam, czasami całkowicie przypadkowo, czasami nieświadomie celowo. Nurt tego jest coraz szybszy. Różnie bywa w życiu, o tym się już nie raz przekonałem, ale ja lubię marzyć. I wciąż sobie marzę. Dziś 21, zatem wszystkiego najlepszego.

11 komentarzy:

 1. No kurcze Rafał, brzmi to jak artykuł w gazecie motoryzacyjnej, może powinieneś się w tej roli spełniać również.
  Tak trzymaj
  Pozdrowionka z zasypanej śniegiem Polski

  OdpowiedzUsuń
 2. Rafał powinieneś napisać książkę. Chętnie bym takową zakupił :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. BARDZO DIBRY POMYSL! RAFAL NAPISZ KSIAZKE O SWOIM ZYCIU JAK I O TRUCKERCE, SWOICH PRZEZYCIACH. ;)

   Usuń
 3. Z tą książką to fajny pomysł :) taki zbiór myśli :D przyjemnie się czyta Twoje wpisy, Pozdrawiam i powodzenia na trasie :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Gdyby Rafał wydał książkę na pewno bym ją kupił :) Taki zbiór myśli i opowiadań truckera :)
  Pozdrawiam szerokości i wracaj na dalekie trasy szybko! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, tylko kiedy miałby ją pisać.

   Usuń
 5. A myślałeś kiedyś o tym zeby po rosji pojezdzic ?

  OdpowiedzUsuń
 6. Rafał jesteś byłeś i będziesz najlepszym autorytetem dla takich jak my pozdrawiam Marek

  OdpowiedzUsuń
 7. Rafale jesteś bardzo fascynującym człowiekiem, twój blog jest prawdziwy i pisany z serca, a nie skrobany po to żeby skrobać. Pozdrawiam i życzę wszelkiego powodzenia we wszystkim czego się podejmiesz.

  OdpowiedzUsuń
 8. jz kiedys pisałem ze powinienes pisac dla magazynu lub napisac ksiazke

  OdpowiedzUsuń
 9. Masz czlowieku charyzme.
  Pozdrawiam. Katarzyna

  OdpowiedzUsuń