piątek, 21 lutego 2014

Proza Kierowcy

Jeżdże we wszystkie strony, non stop uciekając przed myślami, które nie dają mi spokoju. Droga, którą dobrze znam przez te ostatnie lata nauczyła mnie wiele. Dała mi ukojenie, moc oraz wiarę w siebie. Dziwne, że przeciąganie ładunków z jednej części kontynentu na drugą może w taki sposób działać na duszę człowieka. Droga jest i będzie, to kolejny pewnik w moim życiu, wiem dokładnie co od niej oczekiwać i kiedy na nią uważać. Najlepiej czuję się w miejscach gdzie jestem sam na sam z nią. Niecierpię śladów gospodarczych człowieka na naszej ziemi. Potrafi wszystko zaszpecić w imię postępu oraz rozwoju ekonomicznego. Zyć w symbiozie z ziemią, która jest oazą dla życia to jest dopiero sztuka, ale może być za późno zanim homosapiens zauważył ile zła wyczynił. Właśnie w takich miejscach z daleka od zgiełku sam na sam z drogą, wracają do mnie te myśli, z którymi już nauczyłem się żyć. Dziś 21, zatem wszystkiego najlepszego.

9 komentarzy:

 1. Rafale, wiem że jest Tobie ciężko, bo w takiej sytuacji jest to oczywiste. Mam jednak nadzieję, że dzięki pomocy Boga, uda Ci się z tym uporać. TAK ON JEST!!! Pomyśl nad tym, może akurat teraz Go odnajdziesz.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeżdżę mniejszym ale znam ten klimat bo dużo czasu spędzam za kółkiem. Długa trasa, księżyc, dobra muzyka i dużo czasu do myślenia. Samotność ma swoje dobre strony. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Rafał jaka melancholia...płynie hehe

  OdpowiedzUsuń
 4. Rafał śledzę Twoje wpisy i filmiki na youtube i nigdy nie mam dosyć. To jak prowadzisz swój kanał i bloga stało się dla mnie pewną inspiracją do założenia czegoś gdzie mógłbym dzielić się swoimi doświadczeniami. Cały czas pracuję nad formą http://kurierski.blogspot.com/
  i staram się urozmaicać wpisy. Chciałbym kiedyś dojść do Twojego poziomu w opowiadaniu. Pozdrawiam cię i szerokości

  OdpowiedzUsuń
 5. widzę, ze nawet nie zatwierdzasz niepochlebnych komentarzy...

  OdpowiedzUsuń
 6. Witaj,

  oglądam Twoje filmiki i są rewelacyjne. Jakiego modelu kamery używasz?

  OdpowiedzUsuń
 7. Sympatyczny z Ciebie człowiek. Cieszy, że Twoja praca to tak naprawdę Twoja pasja życiowa ;) Życzę powodzenia w realizacji swoich planów. Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Witam, lubię kino drogi i również często mnie nosi, uwielbiam być w trasie dla samego podróżowania, nie liczy się cel... Mówię to z pozycji autostopowicza, nie jestem tirowcem. Widziałem filmiki od różnych truckerów, dresiarskich, czy jakiegoś maniaka religijnego, uważam że z nich jesteś najinteligentniejszy i Twoje video najbardziej mi pasują. Sporo tirowców to niestety jakieś proste "Zenki", Ty świetnie mówisz po polsku mimo niemieszkania w kraju nad Wisłą, tylko podziwiać. pozdrawiam, Mat

  OdpowiedzUsuń
 9. świetny blog, pozdrawiam i życzę wytrwałości i powodzenia

  OdpowiedzUsuń